Articles

VLNKY NA NĚKOLIK ZPŮSOBŮ

26. listopadu 2013 v 11:58 | Wendy vill Felton

Aktuálně mě sledujte na:

http://www.theblondaffair.com/


Už odmalička se mi vždycky líbily vlnité vlasy a toužila jsem je mít, a tak jsem v šesté třídě k Vánocům dostala kulmu. Byla to úplně obyčejná kulma, cena se mohla pohybovat kolem 100 Kč. Kulmování s ní ale trvalo věčnost, takže mě to časem přestalo bavit (kdo by si chtěl kulmovat vlasy hodinu) a žádné další kulmě jsem už nedala šanci.

THOR: TEMNÝ SVĚT

19. listopadu 2013 v 0:06 | Wendy vill Felton

Už několik dní můžeš jít do kina na velmi očekávaný film navazující na první díl Thora a The Avengers - dobrodružství superhrdinů a to na Thor: Temný svět. Je to jeden z nejlepších trháků současnosti, rozhodně splnil veškeré mé představy a nezklamal. Všichni, co máte rádi fantasy příběhy, hurá do kina! :)

Květnový Ladybox 2013

29. května 2013 v 13:28 | Wendy vill Felton
Na blozích se v posledních dnech už objevilo pár článků o květnovém ladyboxu, tak snad se nebudete cítit příliš zaplaveni. Ale toto je můj první ladybox, úplně první ''krabičková'' záležitost a prostě nemůžu odolat nepodělit se o své pocity, jestli mi rozumíte. Kdo ví... třeba někdo z vás recenzi přečte až do konce a možná někoho dokonce přesvědčím si příští ladybox objednat. Původně jsem chtěla natočit videorecenzi, ale nějak se na mě vymňoukl foťák, takže to zkusím srozumitelně a přehledně shrnout aspoň takhle :)

Z temného hrobu přímo na tvůj stůl

23. ledna 2013 v 11:58 | Wendy vill Felton

Konečně jsem měla čas pořádně prozkoumat novou knížku, a protože byla o pečení muffinů, tak podle ní i něco upéct. Ráda bych tedy přispěla malou ochutnávkou knihy Morbidních muffinů a třeba tě i přivedla k myšlence ji vyzkoušet na vlastní pěst.
Knížka je opravdu nápaditá, je v ní plno receptů na různé druhy muffinů, ale hlavní důraz je kladen na jejich originální vzhled. Řekla bych, že je to výborný nápad především ke zvláštním příležitostem, jako je třeba Halloween.

Čarodějky z East Endu. Recenze

3. prosince 2012 v 22:02 | Wendy vill Felton
Není to dlouho, co jsem otevřela knížku Čarodějky z East Endu. Očekávala jsem průměrný příběh jako každý jiný, vždyť se v dnešní době skoro topíme v knihách pro mladé, ale byla jsem příjemně překvapena :-)

Kniha autorky Melissy de la Cruz vypráví o čarodějce Joanně a jejích dvou dcerách Ingrid a Freye. Všechny tři jsou čarodějkami z dávných dob a na zemi žijí už několik tisíc let. Je zde však malý háček...

Od dob salemských honů na čarodějnice, kdy byly Freya s Ingrid popraveny, mají zakázáno od orákula nejmocnějších používat jakoukoliv magii. Ponechat si mohly pouze své domácí zvíře, které má podobu něčeho mezi kočkou a tygrem.

Proč vyrazit do zahraničí?

9. října 2012 v 16:26 | Wendy vill Felton
Přesně těm, kteří se právě rozhodují, zda vyrazit nebo nevyrazit na stáž někam za hranice, náleží tento článek. Ráda bych shrnula všechny plusy a mínusy pracovního pobytu v zahraničí.

Jasnou věcí je, že na zkušenosti druhých se nikdy moc nedá, je třeba to zažít na vlastní kůži. Ale aspoň malou představu si udělat můžete :)

Článek na téma: Očistná dieta

2. dubna 2012 v 13:38 | Wendy vill Felton
Vlčí hlad, zažívací potíže, pokles krevního tlaku, zhoršení psychiky. Co si budeme povídat, nejsou to zrovna motivující faktory, proč bychom se do očistné diety měli pustit.

Článek na téma: Jak je to s tím klučičím ideálem krásy?

24. března 2012 v 21:26 | Wendy vill Felton

Nedávno jsem někde četla, že současným ideálem krásy pro kluky je krásná, štíhlá, atraktivní blondýna a hlavně s velkýma prsama, míry 90-60-90. Docela mě to pobavilo, protože mně připadá, že tohle je jenom jakási smyšlená představa nás žen, která kolem chlapů pořádně ani neprošla. A opravdu nerozumím tomu, proč.
Podívám se teda na autora článku... A hádej co? Nebyl to autor, ale jak jsem očekávala autorka.

Nad tímto tématem ve skutečnosti přemýšlím už nějaký ten pátek. Čtu články, sleduju, jak to funguje ve skutečnosti a porovnávám.

Článek na téma: Nahraď čokoládu sportem

17. ledna 2012 v 9:00 | Wendy vill Felton
Blíží se pololetí, uzavírání známek a s tím spojený stres. Jako by ho kolem nás už tak nebylo příliš...
Taky máš se stresem spojenou horu čokolády, nadměrné porce k obědům a večeřím, no, prostě hromady jídla?
Jak já závidím těm, co při stresu prostě nejedí… ;-)


Je vážně šílené zjistit, že po 14 dnech vylepšování známek, nebo po jakékoliv jiné stresové situaci se ručička váhy zastaví na (pro mně fakt nelíbivém) čísle.

Článek na téma: Láska (ne)láska?

30. prosince 2011 v 9:00 | Wendy vill Felton
Před nějakou dobou jsem se zase jako dítě štěstěny dostala do situace, kterou jsem nechápala, ať jsem se snažila sebevíc. Připadala jsem si jako bych hledala otázky na něco, co neexistuje a nebudu tvrdit, že mě to nedohánělo k šílenství.

Pořád dokola jsem se ptala… - byl to vodopád myšlenek, vodopád otázek bez jakýchkoliv odpovědí.

Proč je kluk/holka, který nechce vztah vlastně ve vztahu? Dá se jít do vztahu jen tak napůl - jakože do toho někdo nechce prostě úplně spadnout a chce si udržovat určitý odstup?

Článek na téma: Pryč s nenávistí

26. listopadu 2011 v 20:29 | Wendy vill Felton

Poslední dobou se úplnými náhodami dostávám do situací, kde nefiguruju zrovna jako pozitivní osoba, ale jako nějáký zakázaný objekt zájmu… Ale jsem v tom nevinně, vážně jo! :)


Abych se k tématu lépe vyjádřila, využiju k tomu jeden smyšlený příklad proč tomu tak je :)


Nejradši mám ten příběh, kdy spolu chodí Mařenka s Pepíčkem a do toho znenadání vkročí zlá čarodějnice Cruela, Pepíček se do ní zamiluje a odejdou společně do Země Nezemě.

Článek na téma: Nevěra, láska a sex na jednu noc

31. října 2011 v 9:00 | Wendy vill Felton
V poslední době je kolem mě snad víc nevěry a vztahů na jednu noc, než lásky;) Když ji zrovna neřeší zadané kámošky, tak je toho zase plný facebook a nedej bože škola. Já se ale ptám, zda je nutné dodržovat to pravidlo, kdy láska musí za každou cenu znamenat vztah…


Lidé spolu přece nemusí vždycky chodit, aby se vzájemně milovali nebo ano? Podle mě je to ale každopádně jakýmsi ztvrzením vzájemné lásky a toho, že spolu chceme být, tudíž se to světu nebojíme říct. Proč taky…

Gossip Girl. Úvod do nové série

28. října 2011 v 16:09 | Wendy vill Felton


Učitě sis všiml/a, že už nějakou dobu, přesně od začátku září, běží nová, už pátá série populárního seriálu Gossip Girl. Pro toho, kdo neví, v češtině nese název Super Drbna.

U nás se nyní vysílá 3. řada a to na kanálu Prima Love každou neděli dopoledne...

Nová série u nás bývá ke stažení v angličtině na ulozto.cz, zhruba něco kolem dopoledne druhého dne po odvysílání seriálu v USA, myslím. A české titulky bývají většinou až ve středu večer - dostupné na stejném jmennovaném serveru;)

Článek na téma: S učiteli se nemá cenu bavit o tom, co je a není fér

12. června 2011 v 14:40 | Wendy Vill Felton

Konec roku se kvapem blíží a nás ve škole čeká spousta testů, čtvrtletek a především uzavírání známek. Všichni doháníme, co se dá a vylepšujeme až se nám za ušima kouří. Do cesty se nám ale občas můžou postavit překážky v podobě nespravedlnosti. A to bohužel někdy i ze strany našich milovaných učitelů. A přesně tomuto bych chtěla věnovat tento článek.

Dost často si pokládám otázky jako…:

Proč se budu učit na písemku z češtiny, když tam zase budou věci, které nevím a budu mít stejně špatnou známku nebo v horším případě ještě horší, než spolužák vedle mě, co se na to ani nepodíval?

Proč se budu celý půlrok pečlivě učit a připravovat na matematiku, mít jedničky a dvojky, když potom budu mít na vysvědčení dvojku stejně jako polovina třídy, co má z písemek trojky, čtyřky a občas dvojky?

Proč se budu snažit ve vaření a učit se úplně zbytečně postupy receptů nazpaměť dle přání paní učitelky, když pak budu mít stejně dvojku a spolužačka, co to preventivně nikdy neumí bude mít z vaření jedničku?

Proč tomu všemu věnovat tolik času, když to za to nestojí?

V čem máme my studenti hledat motivaci, páni učitelé?

Je jasný, že občas se jednoduše nezadaří. Ne každý den máme šťastný. Ale v případech, kdy se toho nezdaru nakupí až moc postupně ztrácíme motivaci se na daný předmět vůbec učit. Taky proč, že?

V maturitních předmětech to je alespoň trochu něco jinýho. Protože si můžeme říct: Bude se nám to třeba hodit k maturitě. A to je pravda. Říká se, co se naučíš, potom jako bys našel.

Nejhorší je pro mě spíš potom ten pocit, když vím, že si to konečné hodnocení z předmětu nezasloužím a snažím se najít odpověď, proč to probůh tak je? Co jsem komu udělala? Není nic horšího, než zbytečně obětovaný čas.


Tato otázka může mít spoustu odpovědí. Pro mě je ale odpověď jednoznačná. Prostě protože jsem to já.
Ale pryč ode mě a vraťme se zpátky k tobě.

1. Učitelovi se na tobě nemusí jenom něco líbit, třeba barva vlasů;)
Možná jsi na něj byl/a v začátcích budování tvého vztahu žák x učitel někdy neslušný/á a drzý/á.
A tak jak si usteleš, si potom lehneš.

2. Bohužel se někdy taky stává, že za nesympatii, kterou k tobě učitel chová ani nemůžeš. A to potom nehledej spravedlnost ve světě. Ta v tvém případě totiž neexistuje;)

3. Vycházeli jste spolu nejprve v pohodě, a až nyní se něco zlomilo, a už jsi u něj ani neškrtneš? Taky dobrý..To je dost možné, že o tobě zvětřil něco, co se mu nelíbilo a teď ti to dává pěkně sežrat. Taky nehledej spravedlnost…. Snaha spravit to či urovnat je v mnoha případech taky zbytečná.

4. Nebo napíšeš článek jako já tento a pak uvidíš ty koule…Já ale nebudu sedět a mlčet. Nenávidím nespravedlnost, bojuju proti ní už odmalička a nepřestanu. Jak kvůli sobě, tak kvůli ostatním.

Je sice pravda, že v některých případech, když nejde o tebe, je lepší mlčet. Především tedy u učitele, který tě zrovna moc nemiluje. To už jsem se, ač nerada, naučila, ale tohle bylo už i na mě moc.

Tak co mám teda dělat?
Nic. Pravidlo číslo jedna - hlavně se s tím nezatěžovat. Důležité je, abys ty měl/a čisté svědomí. Navíc se naučíš vypořádat s pravdou, že ne vždycky je vše tak, jak by mělo a svět není spravedlivý. A čím dřív ti to dojde, tím líp.
Pamatuj, že na takové lidi můžeš narazit i později v zaměstnání a ty už budeš mít tu výhodu, že tě to nijak nezlomí.

Já už jsem prošla snad všema kategoriema a jsem silná tak, že ještě v hrobě se budu nespravedlnosti smát. To jsem se dostala daleko co? Zjistila jsem, že brečet kvůli lidské blbosti vážně nemá cenu:))

Wendy Vill Felton

Článek na téma: Ve 13 s Luisem Vuittonem

5. června 2011 v 16:43 | Wendy Vill Felton

Bylo už skoro devět hodin večer, když jsme s tetou vyšli z hotelu přímo na ulici Passeig de Gracia. Ušli jsme jenom pár kroků, když jsem je spatřila. Teď si určitě říkáš, koho myslím. Však ti to hned povím, černochy. Stáli skoro na každém rohu ulice a prodávali kabelky a sluneční brýle. A to pouze, pozor, cca za 10-15 euro. To je v přepočtu cca 250-375 Kč.

Nebyly to ale jentak obyčejné brýle, ani obyčejné kabelky. Kdo by to byl řekl, že to bylo zboží značek předních světových módních návrhářů.

Pouliční prodavači se pyšnili nejen Pradou a Louisem Vuittonem, ale taky D&G a mnohými dalšími super kousky.
Vlastně jsem si jich všimla toho dne, už když jsme dopoledne procházeli centrem. Obchodovali tedy i za světla a nebylo jich málo. Obdivovala jsem jejich odvahu. Kdyby je chytli policajti, kterými bylo město touto dobou zahlceno, jednoduché by to hoši asi neměli.

Za to měli dobrou taktiku. Dost často se přemísťovali a na jednom místě se nezdrželi více jak deset minut.
Svoje (ne)cennosti přenášeli v bílých prostěradlech. Nekecám…
Vždy, když se rozhodli někde zakotvit, rozvázali prostěradlový vak, rozprostřeli ho na zem a srovnali do řádků, v něm uložené, kabelky nebo brýle.

A lidé chodili a vroucně nakupovali…

Nebylo žádným překvapením, že každá druhá slečna, co kolem tebe na ulici prošla, držela kabelku Luis Vuitton v ruce. Přitom buď vypadala, že stále ještě navštěvuje základní školu, nebo ikdyž byla některá z děvčat starší, nejdřív bych si, být jí, koupila radši něco pořádného na sebe.

Tak kolik myslíš, že z těchto kabelek bylo faků? Patříš mezi takové, co si stoupnou do jedné z front a budou podporovat tento nelegální trh?
Takhle se v Barceloně kouzlí, vážení.

A co myslíte, přivezla jsem si taky jednu…? Hahaha.

Článek na téma: První láska

20. května 2011 v 15:54 | Wendy Vill Felton
Ahojky všichni moji věrní čtenáři ;)* Dnes byl na krasne.cz konečně zveřejněn článek ''První láska''. Především myslím, že není třeba komentáře...Ráda bych ho ale měla i na blogu;))

Pro všechny opuštěné, hlavu vzhůru:)! Já ji taky mám))
Love uuuuu Guys...
Wendy vill Felton
(článek není mířený k černovlasé osobě, která je na fotce se mnou - fotka se mi pouze hodila jako obrázkový podklad)


Co je to vlastně první láska? Spousta teenagerů ji prožívá už na základní škole, někoho potká až na střední...

Protože se první láska objevuje většinou v útlém věku a je to naše první zkušenost s láskou, hodně často se dvojice rozcházejí… Důvody mohou být jakékoliv. Už jenom to,
že každý má jiné představy o tzv. chození nebo třeba že se jeden zakouká do někoho jiného. Ale některé páry mají naopak to štěstí, že si padnou do oka, rozumí si a jejich vztah může bez problémů klapat:-)

První láska se často řadí mezi tu nejsilnější. Vždyť byla první!


S tím já třeba vůbec nesouhlasím. Život má několik fází a neříkejte mi nikdo, že ve 13 potkám někoho, na koho budu mít nejsilnější a nejkrásnější vzpomínky za celý život jenom proto, že byl moje první láska. Takové vzpomínky nemám ani já teď v 17.
Možná je to chyba z mé strany, protože moje první láska nebyla
zrovna nejšťastnější, přesto ale nevěřím, že i člověk, co ji prožil ve štěstí, časem nezmění názor. Vždyť přece dospíváme, měníme pohledy na věc… Kluk, který pro tebe byl ve 13 princem, může být v současnoti ošklivým žabákem, za kterým se ani neotočíš. Chci říct, že s klukem, se kterým sis dřív rozumněla, si teď nemusíš mít co říct.

Myslím, že vyvolený může přijít jak ve 13, tak v 17, nebo ve 25. A to právě proto, že dospíváme a takzvaně se posouváme dál. Samozřejmě se nebavím o fázi manželství, do které už bys měl/a vstupovat v úplné harmonii a s poznáním, vše z hlediska partnerství samozřejmě.

Prostě si nelámej hlavu, pokud ti dá tvůj milý kopačky. Jdi dál a usmívej se. Nemá cenu se mračit. Přijde nový a lepší princ… A víš proč? Protože už víckrát neuděláš tu samou chybu. Jak při výběru, tak ve vztahu… To je přece fajn.

Článek na téma: Když miluju, tak nepodvádím

28. dubna 2011 v 21:43 | Wendy Vill Felton
Ještě bych velice ráda zveřejnila článek, který se už před nějákou dobou objevil i na krasne.cz, ale to vůbec nevadí...
Jedna čtenářka k němu napsala komentář, že to snad každý ví... Tím bych si ale nebyla tak jistá. Jak to může s takovou jistotou říct?
Navíc, ikdyby. Tento článek není vůbec mířený jako nějáká rada nebo doporučení... Nemá splňovat účel o pokárání mladistvých ani nic podobného. Pokud se domníváte, že ano, tak jste to špatně pochopili.
Je to pouze můj pohled na tuto problematiku a každý se k ní může vyjádřit...
Takovéto komentáře se ale dávají k naučným článkům, se kterými nesouhlasíte nebo směřují k věcem, které jsou automatické třeba jako to, že si před spaním umyješ zuby... Ano, pak můžeš napsat: To ale snad každý ví, ne?
Děkuji za pozornost, už se mě opravdu pro dnešek zbavíte... :D:)
Wendy vill Felton

Znám děvčata i chlapce, kteří když vyrazí někam na diskotéku a někdo se jim tam líbí, tak často řeší, zda mají svého partnera podvést, když se to přece nikdy nedozví.
Otázkou je, zda se pak své drahé půlce dokážou bez výčitek podívat do očí a dělat jakoby se nic nestalo?

Pro mě je ale nepochopitelné, jak nad tím vůbec mohou začít uvažovat. Pokud miluju, tak přece nepodvádím, nebo ne? Možná jsem staromódní, ale pokud jsem do někoho zamilovaná, tak přece ani nikoho jiného nechci.
Je jasné, že se ti jen proto, že miluješ, nepřestanou líbit všichni ostatní kluci. Ale líbat by ses snad měla chtít jen s partnerem, nikým jiným. Vždyť smysl pro tebe má jenom váš vztah, tak proč ho riskovat kvůli jednomu hloupému úletu na diskotéce, který nemá naprosto žádnou budoucnost? A to si piš, že když to vyplave na povrch, bude konec, i když ti partner třeba stokrát odpustí. Vztah je jednoduše odsouzený k záhubě!
Někdo ani nemusí chodit na diskotéku, aby byl schopný být nevěrný. Stačí si vyjít ven s kámoškou, vypít tři panáky vodky a jde to samo. Potom si to před sebou samým obhájí tím, že byl opilý a pod vlivem, tudíž nevěděl, co dělá. Díky tomu pak nemá výčitky svědomí a dělá, že se nic nestalo.
Pořád tam ale hraje roli to podvědomí… I když to bylo v opilosti, muselo to mít nějaký důvod.

První znamení, že něco v tom vztahu neklape...

Pokud jsi schopná svého partnera podvést, měla by ses nad sebou zamyslet, protože něco není v pořádku. Asi do něj nejsi dostatečně zamilovaná, aby pro tebe mělo cenu být věrná a nebralas váš vztah na lehkou váhu.
Než oba trápit je v tomto případě to ukončit a hledat štěstí jinde, co myslíš? Bylo by to určitě lepší pro oba.
Nebo prostě nechceš být sama? To se pak zeptej, jestli od tebe není sobecké druhého, který tě očividně miluje, tahat za nos? Řekla bych dokonce, že se to až mísí s ponižováním. Jak by se líbilo tobě, kdybys někomu vyznávala lásku a on tě prakticky vlastně ani nechtěl?

Chci říct, že když se ve vztahu objeví nevěra, není to okej, není to správné. A mělo by se na tom buď snažit začít zapracovat, i když už je možná pozdě, anebo dát ruce rychle pryč.

Článek na téma:Není čas ztrácet čas

18. března 2011 v 22:20 | Wendy Vill Felton
Připadá mi, že v dnešní době víc a víc procent populace nás mladých tráví svůj volný čas jen bezvýznamným posedáváním na internetu nebo povalováním se u televize. Je to příjemná záležitost, o tom žádná. Ale otázkou je, jak moc nám tohle nicnedělání dá.
Jednou za čas je fajn dát si pořádnej chill, nohy nahoru a zapomenout na všechno. Aby se to ale stalo programem pro každý den…? Podstatným v životě je přece se vyvíjet, postupovat vpřed a obzvlášť, když nemusíš chodit do práce a řešit všechny ty dospělácký problémy… Podstatou je něco dokázat, ne?
Proto nepodlehni každodennímu stereotypu, ten tě totiž moc daleko nedovede. Dělej, co tě baví a zároveň posune dál, než do ledničky pro něco na zub;).

Článek na téma:Omotej si rodiče kolem prstu ipřes skandální výzo

9. ledna 2011 v 1:03 | Wendy Vill Felton
k
Pololetní vysvědčení se kvapem blíží a s ním taky dlouhé vysvětlování, proč to nejsou zrovna samé jedničky.
Jak zatočit s rodiči, aniž bys dostala zaracha a nemohla z domu ani na krok anebo pěkně přes prdel?
Sepsala jsem pár tipů, jak budou určitě shovívavější.
1

Článek na téma: Jak klukovi říct, že je konec?

20. prosince 2010 v 22:32 | Wendy Vill Felton

Jak klukovi říct, že je konec?
Jste se svým protejškem už příliš dlouho, Váš vztah už ztrácí šťávu, anebo jste spíš prostě po nějáké době přišli na to, že to mezi Vámi dál nemá cenu, že Vaše hodnoty jsou příliš odlišné? JAK jen mu to sdělit? Ocitli jste se v dost komplikované situaci, o tom žádná. Základ je, ..buďte upřímní.

l

Článek na téma: Celebs Halloween!!!

26. října 2010 v 19:05 | Wendy Vill Felton White
KOSTÝMI,kostými...kostými..=To na Halloweenu miluju.

Ne, že bych se ho někdy přímo účastnila, to snad v životě ani jednou, ale vždycky jsem milovala ty kostými, to, jaká je možnost vyřádit se ve stajlování!Vždycky mě fascinovalo otevřít časák a prohlížet si ty nejznámější celebrity, jak se promenádují v naprosto nejbáječnějších hadrech!♥

A protože je Halloween za dveřmi, trošku jsem se vyřádila a našla pár naprosto dokonalých převlečků našich celebrit!:))

LINDSAY LOHAN
1


THE DUFF sisters
1
Článek na téma: Poruchy příjmu potravy

14. srpna 2010 v 21:40 | Wendy Vill Felton White
1
Fotky ke článku ZDE a ZDE
1
1
Na přání Marqét jsem se rozhodla napsat již dlouho očekávaný článek...
PORUCHY PŘÍJMU POTRAVY...
Jak často tohle slovní spojení v dnešním světe slyšíme!
Ale málokdo si umí představit, co to ta porucha příjmu potravy doopravdy znamená...Jak se lidé trpící anorexií či bulimií cítí ve skutečnosti...Můžeme o nich říct, že jsou POSEDLÍ!A čím? Přece honbou za krásou a dokonalostí...
Zapátrejte ve svědomí...Mnozí takové lidi odsuzují,některým je to jedno a pár desítek tisíc je obdivuje nebo se k nim dokonce i přidá..!
 
 

Reklama