Rozhovor s Ewou o novém albu, vztahu k módě a jejím studentském životě

13. února 2012 v 14:16 | Wendy vill Felton |  Rozhovory
Pospíchala jsem napříč Václavským náměstím, zrovna odbíjela osmá hodina večer a ve čtvrt na devět už jsem měla být v Paláci Koruna - to je úplně dole na Václaváku, naproti New Yorkeru. Už když jsem vstoupila do dveří, viděla jsem prostě milou a usměvavou slečnu. Po našem následujícím rozhovoru jsem taky zjistila, že mimo jiné je i neskutečně vyrovnaná, chytrá, zábavná - to zdůrazňuji, nad věcí a ví, co od života chce))
Ačkoli jsem měla mít na rozhovor jenom 15 minut, Ewa mi dala ochotně prostor pro všechny moje otázky. Do budoucnosti jí moc fandím, přeju ještě více úspěchů, především úspešně složit maturitu a doufám, že se ještě někdy potkáme u dalšího rozhovoru !Co bys mi řekla k DVD 18 live a stejnojmennému novému albu?
Je to vlastně záznam z koncertu 18 narozenin, kde jsem oslavovala svoje narozeniny. Jeden koncert byl v Polsku, jeden byl v Čechách a z toho jsem vydala toto DVD. Zároveň tedy jenom hudební stopu, což je to live CD.
Co se toho týká, tak jsou tam písničky od začátku, od singlu Měls mě vůbec rád až po dnešek, jsou tam i různé aranže, pak tam mám hosty Toxique, se kterýma zpívám jednu věc, je tam i kouzelník, který mi utrhne hlavu... Prostě fakt myslím, že to byla velká show - jsou tam pyrotechnické efekty a jiné. A co se týče těch jiných věcí, tak jsou tam i bonusové materiály a jsou tam i klipy. Jsem strašně ráda z toho DVD, protože si myslím, že se fakt povedlo.

Slyšela jsem, že i sama skládáš, tak bych se tě chtěla zeptat, jestli tam máš i nějáké písničky, co jsi složila sama?
Texty určitě. Texty skládám od 14-15 let. Třeba singl La La Laj, Toužím je můj text. Písnička Déšť, která je úplně na konci, tak je jak textově, tak hudebně moje. To je vlastně moje hudební prvotina. A teďka ten singl Sama sobě, co promuje to DVD, tak k ní jsem taky napsala text. Jinak jsem se tomu moc nevěnovala, protože s tou školou jde strašně těžko zvládat ty věci sami o sobě a sedět doma a tvořit vyžaduje čas a prostor, aby se člověk a jeho osobnost mohla rozvíjet, takže na to zatím moc prostoru nebylo, ale chystám se na to zaměřit a budu psát a skládat.
Teda teď, jak čtu ty knihy k maturitě, tak jsem začala tvořit trošku v jiných věcech, poezie a tak ;D Ale tak teď si ještě budu užívat ten studentský život a potom se zaměřím zase na hudbu.

Když jsme u toho tvého studenstkého života... Co maturita? Máš už to všechno něják přesně naplánované? Jako třeba rozpisy a tak?
Mám. Jakože už teďka mám totálně omezené všechny aktivity a vlastně ani o víkendech skoro nekoncertuju. Takže fakt… Prostě se učím. Fakt si k tomu sednu.. Akorát mám trošku strach, že je to krátkodobá paměť, že se to naučím a pak když přijde ta maturita, tak to nebudu umět, čehož se trochu bojím, ale to je tak jako jediné. Přijde mi, že nejlepší motivací pro to, si k tomu fakt sednout a naučit se to, je představit si tu ostudu, jakože celé Polsko a celé Česko, jak si šušká o tom, jak je Ewa Farna blbá a nedala maturitu, tak mě to docela děsí, se přiznám.

A z čeho maturuješ?
Státní maturita... To znamená čeština a výběr mezi matematikou a angličtinou, což je u mě určitě angličtina. A další věc je školní maturita. Tam musím maturovat z polštiny, protože chodím na polskou školu. A navíc ještě ZSV - jakoby volitelný.

Co je tvojí inspirací pro skládání a kde nejčatěji to probíhá?
To je různý. Jako inspirace je všechno kolem nás. Takže ať už situace, nějáký stav něčeho nebo to, že se mi líbí ta kytka, tak řeknu tyo a prostě mě to bude inspirovat nebo nějáký pocit, emoce. To všechno je inspirací. Jenom jak to člověk uchopí. A kde skládám?.. Tak třeba svůj první text jsem napsala v autě v garáži, to mi bylo tak 14. Sedla jsem si do něj, pustila jsem si tu písničku a začala jsem psát. Za dvě hodiny jsem vylezla a text byl hotovej.
A pak jsou třeba věci, kdy je ten člověk nucen časem, to napsat rychle - to se mi stalo nedávno. A s tím textem jsem měla problém. Buď vás to prostě chytne a máte to za chvilku, nebo je to strašně zdlouhavý proces.

Ten text, co jsi složila v autě. Využila si ho někde?
No, to bylo přímo na desku Ticho a je to text Nemám na vybranou.

Jak moc řešíš módu v osobním životě?
Moc ne no. Jakože baví mě módní věci, baví mě móda, ale já se hlavně zaměřuju, teda nejen protože zpívám…. Ale potřebuju mít zakrytý krk, takže nosím šály. Často se mi stává, že nestíhám, takže s mokrou hlavou ven, to znamená čepice. Jo a potřebuju velké kabelky, protože v nich nosím strašně moc věcí. Co se týče podpatků,… nemůžu existovat normálně na podpatcích, takže hlavně pohodlné boty. Takže barevně to něják sladit, ale důležité pro mě je, aby to bylo opravdu pohodlné, aby mi bylo teplo a na to abych byla krásná, abych byla líbivá a abych vypadala k světu, tak to už pak maj na starosti odborníci. Udělají mi masku a udělají ze mě člověka, i stylisti a tak dále ;D A to pak na těch fotkách vypadá, ale takhle normálně v životě nenalíčená, culík a pojďme ven.

Máš oblíbené shopping centrum tady v Praze? A co nějáký oblíbený obchod?
Mmm. Často chodím do Palladia, když jsem v Praze. A jinak já strašně málo nakupuju v poslední době a když už tak v Polsku. A spíš když máme nějáké focení a tam přinese paní stylistka hrozně moc variant, já si to vyzkouším a mám to na sobě… to to to to to… odkoupím si to od ní, než abych chodila po obchodech. Já totiž vydržím maximálně 2 hodiny a pak mi elektrizují vlasy a všechno a mě to strašně unavuje. Jsem takovej chlap v tomhle možná.

Stalo se ti někdy, že bys potkala někoho ve stejných botech, tričku nebo tak?
Ne ne ne, to se mi stává málokdy, protože mám ráda, když nemám úplně stejné věci jako někdo jiný. Kdyžtak tričko z HM má asi každý, to je takový to obyčejný a to je to nejlepší.


Přemýšlela jsi někdy nad tím, jaké by to bylo, kdyby tě neznala celá Česká republika, Polsko a kdoví kdo kde ještě?
Nepřemýšlím, protože mě nebaví přemýšlet nad věcmi, se kterými nemůžu nic udělat. A je to pro mě ztráta času a takové to kdyby je naprosto zbytečné a já ráda uvažuju racionálně ve věcech, se kterými můžu něco udělat a je jich strašně moc a nic s nimi nedělám, takže radši ten čas využiju v těch věcech, se kterými si můžu hrát.
No. Samozřejmě by to bylo asi něco jiného, ale to zásadně nijak neovlivňuje můj život. Takže ikdybych nezpívala, tak se chovám úplně stejně. Jsem prostě potrhlá puberťačka, které je jedno, jestli se na ni někdo kouká a má chuť tančit na letišti, tak prostě bude tančit ve 3 ráno na letišti. A to, že by to bylo druhý den v novinách? Tak co? Tak jsem prostě tančila na letišti, nedělala jsem nic špatného, za co se mám stydět, že jsem tančila na letišti? To není přece nic špatného a ikdyž se děje něco zlého, tak je to přece úplně normální a zažívá to každej druhej. A to že se to stane tady Frantovi za rohem nebo mě je úplně jedno, protože jsme úplně stejní lidé. Akorát moje práce je sledovaná veřejností a v některých věcech je to super, v některých horší. A je třeba si uvědomovat ty pro a proti a umět s tím asi něják vnitře pracovat a ocenit to a zároveň si jaksi užívat života. Neomezovat se tím, co si ten člověk pomyslí a co mám dělat, protože takhle bysme se nikdy nikam nedostali. Naučila jsem se žít s tím, aby mi bylo jedno, co si o mě kdo myslí.

Co děláš tak normálně o víkendu? Chodíš na kafe s kámoškama nebo třeba máš náladu mrknout na film, tak se podíváš na film…? Máš na tohle čas?
Spíš ne.Teďka se učím, ale i předtím, tak víkendy převážně hrajeme. Spíš když jdu do školy, tak po škole si můžu jít s kamarádkami někam sednout. Když je to teda normální den, protože v pátek taky většinou hrajem a samozřejmě když se nemusím zrovna nic učit. Je to hodně spontánní. Není to plánovaný. A to je vždycky nejlepší.

Seriály The Vampire Diaries, The secret circle a další fenómény současnosti teda asi nestíháš sledovat?
Ne, neviděla jsem to. Jako slyšela jsem to, tomu se nedá nevyhnout. Ale nesleduju.

Nepřipadáš si oproti svým vrstevníkům v některých věcech vyspělejší? Protože přece jenom se pohybuješ v jiném světě, který tě vlastně donutil se mnohem dříve posunout vpřed…
Někdy v něčem možná. Ale jen díky tomu, že kdyby byl kdokoli jiný na mém místě, tak by to úplně stejně vnímal, protože ty okolnosti a ty situace, kterými by prošel, tak ho vždycky něják ovlivní. A myslím, že mě neovlivnili něják nepřirozeně. Že každý by byl na mém místě ovlivněn a možná by mu to dalo i něco navíc, protože ty věci mu dávají jisté privilegia v tomhletom. Že se naučí v tom chodit. A zase mi unikají jiné věci, takže si myslím, že je to vyrovnané. Já když přijdu do třídy, tak jsem největší děcko a největší blbec, protože oni to maj všechno přečtený..knihy… naučený. Já tam prostě přijdu z úplně jinýho světa. Rozumím třeba víc věcem víc praktickým, takovým těm ze života, což podle mě je třeba lepší, ale na druhou stranu zase nechápu některé věci, třeba v té škole. Takže takhle to vnímám, ale jinak si myslím, že jsem stejná jako oni, cítím se tak a občas si říkám. Je toho hodně. a pak když vidím svoji kamarádku ze třídy, která se sama se svojí mámou stará o 13 dětí, které adoptovali,.. Tak si říkám, co já tady mám za problémy. To je neuvěřitelné. Já obdivuju hrozně moc lidí a je hrozně moc lidí, kteří by se měli obdivovat mnohem víc, než já tady. Já si jenom zpívám pro radost a baví mě to. A jsem vlastně jenom dítě štěstěny, že můžu dělat to, co mě baví. A je tady mnohem víc lidí, kterým by se měl dávat prostor a obdiv.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jste pravidelní čtenáři blogu?

Ano
Ne

Komentáře

1 Daysy Daysy | E-mail | Web | 13. února 2012 v 17:45 | Reagovat

Nejsem nějaká její fanynka, ale taky proti ní nic nemám. Rozhovor je povedený.

2 K. K. | 13. února 2012 v 18:03 | Reagovat

Ewča se zdá jako sympaťačka. :) I ty jsi měla hezké otázky. Nebylo to žádný: kde bydlíš, co ráda děláš, co posloucháš, kde jsi byla na dovolené... Fakt dobrej rozhovor, určitě sis to užila. :)

3 WerUu WerUu | Web | 13. února 2012 v 19:15 | Reagovat

Super rozhovor! :)))

4 Kate Kate | Web | 14. února 2012 v 14:19 | Reagovat

Wendy,ten rozhovor je moc pěnký.osobně Ewu moc nemusím,ale tak yproti ní nic nemám. :) hezké -)

5 Nickyna Nickyna | E-mail | Web | 14. února 2012 v 16:34 | Reagovat

Velmi pěkný rozhovor :)
Ewa není špatná holka :)

6 Brunetgirl(Danca) Brunetgirl(Danca) | Web | 16. září 2012 v 15:58 | Reagovat

krásný rozhovor, super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama