Článek na téma: Nahraď čokoládu sportem

17. ledna 2012 v 9:00 | Wendy vill Felton |  Articles
Blíží se pololetí, uzavírání známek a s tím spojený stres. Jako by ho kolem nás už tak nebylo příliš...
Taky máš se stresem spojenou horu čokolády, nadměrné porce k obědům a večeřím, no, prostě hromady jídla?
Jak já závidím těm, co při stresu prostě nejedí… ;-)


Je vážně šílené zjistit, že po 14 dnech vylepšování známek, nebo po jakékoliv jiné stresové situaci se ručička váhy zastaví na (pro mně fakt nelíbivém) čísle.


Jak tomu tedy zabránit? Když se nad tím zamyslíme, tak popravdě: Co nám dopřeje taková celá tabulka Milky? Mně teda jenom výčitky svědomí, že jsem ji do sebe zas celou narvala a skučící žaludek narvaný k prasknutí, protože je přece nejlepší zbaštit ji rovnou hned po večeři… Haha ;-) A stojí to za tu chvilku slastné chuti na jazyku?


Poslední dobou se proto snažím v těchto případech včas zaměřit na nějáký sport, ať je to každodenní běhání, nějaká ta hodinka strávená v posilovně, nebo ježdění doma na orbitreku.

Věř tomu, anebo ne, ale teď už mě ani nenapadne sáhnout po čokošce, nenasytně se s ní nafutrovat skoro i s obalem a bezedně se rozhlížet, po čem dalším bych mohla sáhnout.

Sladkosti už jím skutečně jenom na chuť a málokdy. Potřeba ládovat se s nimi od shora až dolů úplně zmizela, navíc se cítím mnohem líp - můžu na druhý den psát klidně dv čtvrtletky, k tomu písemku z 25 stránek psychologie, ale jakýsi můj vnitřní klid mi to zdaleka nerozhodí :-)

Nedokážu to nijak vysvětlit, nejsem žádný odborník na reakce v našem těle, ani nic podobného. Ale to, že při stresu pomáhá sport, je dozajista pravda.


Jinak nejlépe je dělat fyzickou aktivitu dlouhodobě a pravidelně, než omezovat to jenom na dny, kdy se ve stresu už nacházíš. Udržuješ tak totiž svoji duševní rovnováhu nepřetřžitě, jsi vůči stresu víc rezistentní a jen tak tě něco nepoloží.

Já třeba každý den běhám, ale myslím, že absolutně stačí se do něčeho pustit tak dvakrát, třikrát do týdne :-)

Hodně úspěchů do prvního pololetí všem!

Vaše Wendy vill Felton

P.S. Prosím neberte to jako čtenáři z krasne , že tím myslím jenom přeládování se čokoládou. Je to pouze příklad. Nacpat se můžem přece i haburgrama ;)
Nemyslela jsem, že budou tak slovíčkařit. Achjo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dagushrose dagushrose | Web | 17. ledna 2012 v 15:20 | Reagovat

když jsem ve stredu tak nejím nic :/

2 Maky Maky | 17. ledna 2012 v 22:25 | Reagovat

ahoj..napadlomě jesi bys sem nechtěla dát fotky jak si vypala dřív..:) třeba by to ještě někdo ocenil :)) jinak krásný blog od té doby co jsem ho našla sem chodím každý den a koukám jesi si něco nepřidala..protože tvé články jsou opravdu úžasní

3 Vendula Tereza Vendula Tereza | Web | 18. ledna 2012 v 18:20 | Reagovat

Já při stresu do sebe fakt nic nedostanu. :/

4 Wendy vill Felton Wendy vill Felton | Web | 19. ledna 2012 v 11:55 | Reagovat

[1]:+[3]: Tak to vám holky upřímně závidím! Občas to tak taky mám. Ale to musím být psychicky úplně vybzuklá ;D:)

[2]: Ahojky Maky:) Takové fotky tu už mám. Jsou v galerii ve složce minulost :) Nevím, jestli sis jich už všimla. Možná bych ale mohla zařídit i naskenování nějákých dalších fotek, víc takových v počítači nemám :/ Uvidíme.
Jinak moc moc děkuju za přízeň. Moc mě těší, že se ti můj blog líbí :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama